chatroulettte

sesli sohbet
18 Ocak 2021

Chat Rulet

ile Admin

Chat rulet

Chat Rulet ve ome tv iki ayrı konuyu tek başlıkta incelemeyeceğiz. Ayrı ayrı başlıklarda inceleyeceğimiz iki konu.

  • Chat rulet çok sayıda site mevcut bu aramada, İlgi gören bir kategori olduğu için her geçen gün daha da sayısı çoğalıyor.Hemen hemen her gün değilse de, haftada bir chat rulet diye site açılıyor diye biliriz. Öyle ki,Türk uzantıların her biri bitti. Farklı farklı şekillere girerek buna benzer isimler alarak,bu aramalara koyarak,bir başarı elde edebilmek amacı ile çaba sarf ediliyor. Öyleki; Chat rulet ismi bile bu ismin aslının değişmiş hali. Aslen chat roulette ismidir. Bu ana domain ile istediklerini yapa bilen yaptı,ama yapamayanlar işte chat rulet şekline gelecek kadar değiştirdiler. Bu şekli aldı. Bu şekille başarı elde eden chat rulet ismini de başkaları değiştirerek başka şekillere sokarak oda o şekil de başarılar elde etme çabasına giriyor. Chat rulet dediğimiz site bir sohbet platformudur.Rastgele chat siteside denir. Rastgele chat denme nedeni ise,üyelik,istememesi,sohbet için her hangi bir eklenti istememesi. Bu nedenle direk rastgele chat olduğu için,O şekilde de anılabilir.
  • Chat rulet ve ome tv

Chat roulette ve ome tv iki ayrı şekil ama tek sohbet türü demiştik. Şimdi ikincisine bakacağız. Ome tv sitesine

  • Ome tv chat sitesi de aslen bir başka isimden türemiş. O da çok sayıda hemen hemen haftada bir başka site açılarak her geçen gün sayısı çoğalan bir başka rastgele chat sitesidir.Bu kadar çok açıla bilme nedeni ise,talep olması ile alakalı. Talep olunca site isimleri de değişiklikler ile birlikte çoğalıyor. Ome tv sitesi de omegle sitesinden değişerek gelişen bir sitedir. O da değiştirile değiştirile bu hale gelen bir site. Chat rulette, ome tv de, sesli görüntülü sohbet siteleridir. İki tür site de de kamera aracılığı ile görüntülü sohbet, mikrofon aracılığı ile de sesli sohbet edilir.

Gelin bu iki chat rulet ve ome tv sitelerine genel bir bakalım. Asıl isimleri olan omegle ve chatroulette halleri ile.

Rastgele chat başlığı altında sadece chat roulette ve omegle değil. Çok  sayıda başka başka isimler, ama aynı sohbet türü olan site çoktur. Aklımıza gelen omegle ve chat roulette gibi siteleri sıralayacağız.

  • Chat random
  • Alternatif chat
  • Chat room
  • omegla
  • chatrulette
  • coomeet
chat rulet

ome tv

Gibi çok sayıda site mevcut. Biz aklımıza gelen bir kaç örneğini verdik. Birde bu sitelerin bütün uzantılarını düşünün. onlar bittikten sonra harfleri ile oynanarak alınan uzantıları düşünün. Bu binlerce site yapıyor. Bu yazdığım ve daha aklıma gelmeyen sitelerin her biri rastgele chattır. Bir tek bu sıraladıklarımız dan,coomeet diğerlerinden biraz daha farkklıdır.Coomeet chat sitesi. Hem rastgele chat özelliklerini taşır. Hem sesli sohbet özelliklerini. rastgele chat özelliklerini biliyoruz. Rast gele ismi gibi aklınıza geldiği gibi sohbet edebilirsiniz. Ama sesli sohbet sitelerinde kamera açmak mecburi değil, adminlker var yaptığınız genelde edilen sohbet denetime tabidir. İşte coomet sitesi de bu iki sitenin özelliklerini bir araya getirip, biraz daha düzgün bir ortam oluşturdu.

Coomeet sitesinin ome tv,omegle,chat rulet ve chatroulette den farkları nelerdir?

  • Coomeet sitesi diğer siteler gibi üyelik istemez. Direk active falan yüklemeden sohbete gire bilirsiniz. Bu özellikleri ile ome tv siteleri ile benzerlik gösterir. Diğer bir farklılığı ise,Sohbet etmek için ilk açılan pencere özel bire bir sohbet değil. Sesli sohbet siteleri gibi,genel sohbet odasına inersiniz. Sohbet genelde edilir. Eğer karşılıklı özel sohbet istenir ise, özelde de sohbet edile bilir. Ome tv de olduğu gibi coomeent sohbet sitesinde kamera açmanız mecburi değildir. sesli sohbet gibi isteyen açar. coomeent bu özellikleri ile sesli sohbet sitesine,direk giriş yapıla bildiği içinde omegle ve chat rulet türü sohbete benzer. Sesli sohbet ile benzer yönleri nedeni ile coomeent sitesi biraz daha edep,ahlak konusunda tercih sebebidir.

Her hangi chat sitesi olur ise olsun. İster sesli sohbet gibi düzenli ve düzgün olsun. İster iseniz ikisinin karması coomeet gibi. Chat rulet gibi de olsa sorumluluk sohbet eden kişilere aittir.İnternet üzerinde bütün paylaşım siteleri hatta bu işin devleri olan twter, facebook gibi sitelerde dahi, paylaşımlarınıza dikkat etmelisiniz. Eğer internette bu tür yerlere takılan çocuklarımız ise ebebeynler mutlaka takip etmeli. Çok hoş görünse de art niyetli uygulamaalr veya kişiler ile karşılaşmak mümkün.Denetimi mutlaka elimizde olmalı. TİB bu konular ile ciddi bir takip içinde olsa da,bizler kendi tedbirlerimizi almak zorundayız.